Quantcast
Channel: Centrum Druku 3D | usługi druku 3D, drukarki 3D, wiedza i informacja
Viewing all articles
Browse latest Browse all 5069

Już tylko dwa dni do konferencji „Technologie digitalizacji oraz druku 3D i 2D dla archeologii, muzealnictwa i medycyny”

$
0
0

Już w najbliższą środę, 17 maja 2017 r. o godzinie 09:00 rozpocznie się konferencja poświęcona wykorzystaniu technologii przyrostowych i skanowania 3D w archeologii, muzealnictwie i medycynie, organizowanej przez SMARTTECH, Canon, Digital Center oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Lista uczestników wydarzenia jest już praktycznie zamknięta – zostało zaledwie kilka wolnych miejsc. To ostatnia chwila aby się w niej bezpłatnie zarejestrować.

Konferencja pt. „Technologie digitalizacji oraz druku 3D i 2D dla archeologii, muzealnictwa i medycyny” odbędzie się w siedzibie Centrum Technologii Informacyjnych Nauk Humanistyczno-Społecznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ulicy Wóycickiego 1/3 w Warszawie. To jedyna w swoim rodzaju okazja dla fanów archeologii i historii, aby ujrzeć, jak prezentują się najnowocześniejsze rozwiązania digitalizacyjne służące do zachowania, a nawet odtworzenia dziedzictwa kulturowego.

Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć na żywo w akcji drukarki 3D drukujące w technologii FDM i CJP (druk w pełnym kolorze) oraz kolorowe skanery 3D przeznaczone do digitalizacji obiektów muzealnych. Do atrakcji dołączyła także piramida holograficzna prezentowana wcześniej na Uniwersytecie Warszawskim w ramach wystawy „Nauka w służbie ratowania zabytków”.

Oprócz specjalistów z firm Canon, SMARTTECH i Digital Center wystąpią również eksperci i praktycy z dziedziny digitalizacji 3D. Konferencję swoimi wystąpieniami wzbogaci m.in:

  • Pani Marta Bura – specjalista naukowo-techniczny na Wydziale Historycznym. Prowadzi pracownię skanerów 3D w ramach Laboratorium Cyfrowego Humanistyki UW. Podczas konferencji Pani Marta opowie o zastosowaniu skanerów 3D w badaniach archeologicznych oraz cyfrowej rekonstrukcji artefaktów historycznych. Poprowadzi wykład pod tytułem „Rzymskie naczynia z brązu w świetle skanera”.
  • Pani Katarzyna Skiba – współpracownik Laboratorium Cyfrowego Humanistyki. Pani Katarzyna poprowadzi wykład „Możliwości poznawcze modelowania 3D w analizie materiałów zabytkowych z najstarszej epoki kamienia”.
  • Pan Andrzej Gołembnik – archeolog i wieloletni pracownik Instytutu Archeologii UW, specjalista w dziedzinie metodologii archeologicznych badań wykopaliskowych oraz rzeczoznawca Ministra Kultury i Sztuki w tej dziedzinie. Pan Andrzej wygłosi referat pod tytułem „Kiedy pomiar stał się obrazem – podstawy metodyczne współczesnej archeologii”.

AGENDA

8:30 – Rejestracja
9:00 – Powitanie
9:30 – Wizualizacja 3D, a archiwizacja wieczysta
10:00 – Skanery 3D: przedstawienie technologii i modeli dla branży muzealnej i archeologicznej
10:30 – Wirtualne badania nad obiektami na przykładach
11:00 – Przerwa kawowa
11:15 – Druk 3D realistyczne kopie eksponatów
11:45 – Skanery płaskie do digitalizacji zbiorów
12:15 – Kompleksowe zastosowanie nowoczesnych technologii do digitaizacji na podstawie doświadczeń
12:45 – Technologie 3D w zastosowaniach protetycznych na przykładzie protetyki kończyny górnej
13:00 – Q&A przy lunchu w strefie otwartej ze sprzętem
14:00 – Prezentacje zaproszonych prelegentów z branży konserwatorskiej, archeologicznej i muzealnej:

  • Andrzej Gołembnik – „Kiedy pomiar stał się obrazem – podstawy metodyczne współczesnej archeologii
  • Marta Bura – „Rzymskie naczynia z brązu w świetle skanera
  • Katarzyna Skiba – „Możliwości poznawcze modelowania 3D w analizie materiałów zabytkowych z najstarszej epoki kamienia

15:00 – Zwiedzanie pracowni digitalizacyjnych
15:30 – Przedstawienie procesu digitalizacji
16:00 – Zakończenie konferencji.

Konferencja jest bezpłatna, po wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc jest ograniczona.

Centrum Druku 3D jest patronem medialnym konferencji.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 5069

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra